Przedszkole
w Otrębusach
Osiągnięcia
 
III Przegląd Artystyczny

W czerwcu 2015 przedszkole wzięło udział w III Przeglądzie Artystycznym odbywającym się pod hasłem „Z biegiem Wisły”. Organizatorem przeglądu była Biblioteka Gminna w Brwinowie. Dzieci uczestniczyły w 3 kategoriach: wokalno-tanecznej, teatralnej i plastycznej. Wszystkie otrzymały upominku ufundowane przez Burmistrza i sponsorów.

 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Listy dla Ziemi”

Kwiecień – czerwiec 2015 to czas Ogólnopolskiego Konkursu na najpiękniejszy „List dla Ziemi” ogłoszony przez Fundacje Ekologiczną „ARKA”. Przedszkole za pośrednictwem Referatu Ochrony Środowiska przekazało 19 listów – prac plastycznych dzieci 5-letnich. Praca Gabrysi Nowakowskiej znalazła się wśród 100 listów wybranych przez jury. Głosami internautów jej praca została wybrana do 10-osobowej grupy laureatów. W kategorii przedszkola Gabrysia zajęła I miejsce. Otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową a przedszkole podziękowanie za udział w konkursie.

 
IX edycja Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków „MAZOVIA 2015”

W maju 2015 roku grupa taneczna wzięła udział w IX edycji Tanecznego Festiwalu Przedszkolaków „MAZOVIA 2015” w Błoniu. Tegorocznym hasłem były tańce latynoamerykańskie. Organizatorem festiwalu był Urząd Miejski w Błoniu oraz Przedszkole w Radzikowie. Dzieci wystąpiły na scenie Centrum Kultury w Błoniu z układem „Latyno-zabawa”. Nasza grupa taneczna otrzymała wyróżnienie i piękną statuetkę dla przedszkola a „tancerze” medale i upominki.

 
VI Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny „RYTM”

W kwietniu 2015 roku grupa taneczna uczestniczyła w VI Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym „RYTM” w Błoniu. Organizatorami przeglądu byli: Studio Tańca i Ruchu „TWIST” w Błoniu oraz Zespół Szkół Nr 1. Dzieci wystąpiły w układzie „MIX-DANCE” w wypełnionej przez rodziców sali gimnastycznej szkoły. Otrzymały pamiątkowe medale i upominki

 
IV Regionalny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wyśpiewajmy Wiosnę”

W kwietniu 2015 w IV Regionalnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „Wyśpiewajmy Wiosnę” w Nowej Wsi wzięły udział 2 zespoły 5-latków i 4-latków oraz 2 solistki z grupy 5-latków. Organizatorem przeglądu był Zespół Szkolno-Przedszkolny. Zespół 5-latków zajął III miejsce w kategorii dzieci 5-letnich. Danusia Piaseczna zajęła II miejsce w kategorii solistów.

 
Konkurs Plastyczny „Ilustrujemy wiersze Marcina Brykczyńskiego”

W marcu 2015 roku na Konkurs Plastyczny „Ilustrujemy wiersze Marcina Brykczyńskiego” przedszkole wysłało 5 prac dzieci 5-letnich. Organizatorem konkursu była Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku. Dzieci ilustrowały utwór „Liczydełka”. Amelka Okrasa zajęła II miejsce, Izabela Szyszka otrzymała wyróżnienie.

 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Listy dla Ziemi”

Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Konkursie Listy dla Ziemi” organizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA. Konkurs przebiegał pod hasłem „Czyste powietrze – zdrowy człowiek”. Na naszym terenie organizatorem był Urząd Gminy w Brwinowie – Referat Ochrony Środowiska. Przedszkole wysłało 18 prac plastycznych, w tym 8 dzieci 5-letnich pod narysowanych pod kierunkiem Pań Leokadii Witosław i Alicji Kalisiewicz oraz 10 prac dzieci 4-letnich pod kierunkiem Pani Barbary Białas. Pierwszej oceny dokonała komisja gminna. Wyłonione prace zostały przesłane do Fundacji. Oceniać je będzie jury oraz internauci na facebooku. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały nagrodzone przez gminę dyplomami i upominkami.

 
Taneczny Festiwal Przedszkolaków „Mazovia 2014” w Błoniu

W maju 2014 roku 16-osobowa grupa 5-latków wzięła udział w Tanecznym Festiwalu Przedszkolaków – „Mazovia 2014” w Błoniu. Dzieci zatańczyły „Poloneza” do muzyki W.Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Taniec przygotowała nauczycielka – Leokadia Witosław. Dzieci pojechały do Błonia z rodzicami - była to prawdziwie rodzinna sobota pełna wspaniałych wrażeń. Były występy, był słodki poczęstunek a na koniec pamiątkowe medale i upominki a dla przedszkola - dyplomy i statuetka.

 
Konkurs Plastyczny „Moje ulubione zwierzątko”

Organizatorem Konkursu była Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku. Przedszkole wysłało 11 prac plastycznych, w tym 4 prace wykonane przez 5-latków oraz 7 prac dzieci 4-letnich. Namalowane zostały różne zwierzątka m.in. piesek, koń, papużka, kotki. Laureatami zostali: Gabrysia Nowakowska – I miejsce w kategorii 4-latków oraz dwa wyróżnienia: Danusia Piaseczna i Natalka Iglicka. Nagrodzone prace powstały pod kierunkiem Pani Barbary Białas.

 
III Regionalny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wyśpiewajmy Wiosnę”

Po raz trzeci przedszkole uczestniczyło w Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej. Organizatorem jest Zespół Szkół w Nowej Wsi. W przeglądzie udział wzięły dwa zespoły 4-latków i 5-latków oraz dwa występy solowe. Wyróżnienie otrzymał zespół 4-latków w składzie: Emi Leduc, Danusia Piaseczna, Michasia Strojna i Antoś Owczarek z piosenką „Maszeruje wiosna”. Dzieci przygotowały Panie Barbara Białas i Dorota Żebrowska. Laureaci otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki.

 
Konkurs Recytatorski „Powitajmy Wiosnę z Dorotą Gellner”

W marcu 2014 dwójka dzieci 5-letnich: Julka Szczepańska i Kuba Małkiewicz uczestniczyła w Konkursie Recytatorskim w Milanówku recytując utwory Doroty Gellner. Oboje otrzymali wyróżnienia i jest to główna nagroda. Dzieci przygotowała Pani Leokadia Witosław. Otrzymały dyplomy i książki Doroty Gellner z autografem podczas spotkania z Autorką.

 
Konkurs Plastyczny „Bezpieczny park”

W listopadzie 2013 dzieci 5-letnie wzięły udział w Konkursie Plastycznym „Bezpieczny park” ogłoszony przez Gminę Brwinów. Wykonanie prac plastycznych poprzedzone było wycieczką całej grupy do Miejskiego Parku w Brwinowie. Wysłano 6 prac: Igi Benesz, Leny Chwiłka, Kingi Kawałko, Kuby Małkiewicza, Bogny Walas i Jadwiga Walas. Przedszkole otrzymało wyróżnienie za udział w konkursie.

 
Festiwal Taneczny „Mazowia 2013” w Błoniu

W maju 2013 przedszkolna 12- osobowa grupa taneczna wystąpiła z programem „Bitwa taneczna” na Festiwalu Tanecznym „Mazowia 2013” w Błoniu. Festiwal przebiegał pod hasłem „Witajcie w naszej bajce” pod patronatem Burmistrza Błonia. Grupę taneczną przygotowała Paulina Ostalska. Wszyscy tancerze otrzymali medali i nagrody rzeczowe.

 
Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2013 w Pruszkowie

W kwietniu 2013 roku 8-osobowa grupa 5-latków wzięła udział w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2013 w Pruszkowie. Organizatorem festiwalu była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszkowie. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Zdrowym być” muzyka i słowa Doroty Żebrowskiej-Grejbus. W festiwalu udział wzięło 14 zespołów przedszkolnych z terenu powiatu pruszkowskiego. Wszystkie zespoły zajęły równorzędnie 1 miejsce, otrzymały nagrody rzeczowe i słodycze.

 
V Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny „Rytm” w Błoniu

W kwietniu 2013 roku 14-osobowa przedszkolna grupa taneczna wzięła udział w V Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym „Rytm” w Błoniu. Przegląd odbywał się pod patronatem Burmistrza Błonia, Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego oraz Wójta Gminy Teresin. Grupę taneczną poprowadziła mama naszego wychowanka – Justyna Kowalczyk. W przeglądzie wzięło udział kilkanaście zespołów z powiatu pruszkowskiego, grodziskiego i warszawsko-zachodniego. Wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe.

 
II Regionalny Przegląd Piosenki Przedszkolnej w Nowej Wsi

W marcu 2013 dzieci przedszkolne wystąpiły podczas II Regionalnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej w Nowej Wsi, który przebiega pod hasłem „Wyśpiewajmy wiosnę”. W kategorii „solo 3 –latki” Antoś Owczarek zajął I miejsce, w kategorii „solo 5-latki” II miejsce zajęła Natalka Nanowska, w kategorii „zespoły” – kwartet 5-latków otrzymał wyróżnienie. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

 
Konkurs Recytatorski – twórczość Wandy Chotomskiej

W marcu 2013 sześcioro 5-latków (taki jest limit dla placówki) wzięło udział w Konkursie Recytatorskim – twórczość Wandy Chotomskiej. Podczas konkursu zaprezentowali się; Krzyś Dudek, Julka Pawluk, Marcin Zwierzchowski. Witek Dutkiewicz, Szymon Kowalczyk, Natalka Nanowska. Nagrodą w tym konkursie jest wyróżnienie i występ przed autorką. Tym razem była to córka Wandy Chotomskiej – Ewa. Tę nagrodę otrzymał Marcin Zwierzchowski

 
Konkurs plastyczny „Czyste powietrze wokół nas”

W maju 2012 przedszkole uczestniczyło w Konkursie plastycznym „Czyste powietrze wokół nas”. Konkurs ogłoszony został dla placówek realizujących program edukacyjny pod tym samym tytułem . Organizatorem konkursu był Powiatowy Inspektor Sanitarny i Urząd Miejski w Pruszkowie. W eliminacjach wstępnych udział wzięło 14 dzieci 5-letnich. Na konkurs powiatowy zgłoszono 3 prace. Wszystkie dzieci otrzymały upominki rzeczowe.

 
IV Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny „RYTM”

W kwietniu 2012 przedszkolna grupa taneczna brała udział w IV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym „RYTM” w Błoniu. Było to duże wydarzenie również rodzinne, ponieważ rodzice zapewnili transport dzieciom i zajęli miejsca na widowni. Jest do obejrzenia filmik wykonany przez Rodzica: WWW.youtube.com – 21 kwietnia 2012

 
Festiwal Taneczny Przedszkolaków „Mazowia 2012”

Organizatorem festiwalu jest Gmina Błonie, Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsze „Mazowia" oraz Przedszkole Publiczne w Radzikowie. VI edycja festiwalu organizowana jest pod nazwą „Tańczę… więc jestem – Tanecznym krokiem przez Europę”. Przedszkole reprezentowała grupa taneczna „Hiszpańskie laleczki” w choreografii Pauliny Ostalskiej.

 
Konkurs plastyczny pt. „Dziecięcy obraz wiosny”

Konkurs zorganizowała Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku. Była to już X edycja. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 5-6 lat. Celem konkursu było m. in. zwrócenie uwagi na piękno i różnorodność otaczającego świata – w wiosennych kolorach. Przedszkole wysłało 15 prac plastycznych - tyle można było. Czwórka naszych dzieci znalazła się w gronie laureatów. Ola Iglicka zajęła II miejsce, Julka Pawluk – wyróżnienie z nagrodą, Witek Dutkiewicz i Ola Wojtowicz – wyróżnienia z dyplomem

 
Konkurs plastyczny „Czapka pucheroka” - marzec 2012

Już po raz kolejny Dom Kultury „Kolorowa” w Warszawie w ramach kultywowania tradycji wielkanocnych zorganizował Konkurs Plastyczny tym razem pt. „Czapka pucheroka” Jest to tradycja małopolska – czapkę pucheroka zakładają dzieci podczas święcenia w kościele palm i pokarmów . Przedszkole wysłało swoją pokaźnego rozmiaru czapkę – pracę zbiorową wykonaną z różnego rodzaju i koloru papieru.

 
I Regionalny Przegląd Piosenki Przedszkolnej – „Wyśpiewajmy wiosnę 2012”

Konkurs wokalny był zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi. Został przeprowadzony w kategoriach śpiewu solowego i zespołów wokalnych. W przeglądzie uczestniczyło kilkanaście przedszkoli publicznych i niepublicznych. Nasze przedszkole reprezentował 4-osobowy zespół dziewczęcy z grupy 5-latków w składzie: Basia Kleczko, Oliwka Kaczmarczyk, Zosia Kamińska i Emilka Sadowska. Piosenką „Wiosenkę witamy” wyśpiewały II miejsce w kategorii zespołów wokalnych. Cała grupa 5-latków pojechała kolejką WKD do Nowej Wsi , aby kibicować koleżankom a jednocześnie wysłuchać „małych artystów” z innych przedszkoli.

 
Konkurs Recytatorski w Milanówku - marzec 2012

Organizatorem konkursu była Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa w Milanówku. Celem imprezy było zapoznanie z twórczością Agnieszki Frączek oraz kształtowanie umiejętności pięknej recytacji wierszy. Konkurs obejmował dzieci 5 i 6-letnie.Przedszkole zgłosiło sześcioro 5-latków. Franek Borowiecki otrzymał wyróżnienie za piękną recytację (w tym konkursie miejsca nie są przyznawane). Atrakcją dla uczestników konkursu było spotkanie z autorką - Agnieszką Frączek podczas którego wystąpiły dzieci wyróżnione. Z Jej rąk otrzymały dyplomy i książki z dedykacją.

 
II Konkurs Plastyczny w Warszawie - listopad 2011

Grupa 5-latków wzięła udział w II edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Przedszkole Specjalne nr 208 w Warszawie. Temat konkursu : „Nasza ulubiona postać z bajki”. Przedmiotem konkursu było wykonanie przez wszystkie dzieci uczęszczające do grupy przestrzennej pracy zbiorowej. Nasze dzieci wykonały pracę zatytułowaną: „Krecik i cztery pory roku” – ilustracja do utworu Z. Milera pt. Krecik mój przyjaciel. Praca otrzymała wyróżnienie i nagrodę.

 
III Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny „Rytm” w Błoniu – kwiecień 2011

Organizatorem przeglądu było Studio Tańca i Ruchu „Twist” oraz Zespół Szkół nr 1 w Błoniu. Przeglądowi patronował Burmistrz Błonia , Starosta Warszawy-Zachód oraz Wójt Gminy Teresin. W przeglądzie wzięło udział kilkanaście grup – około 250 dzieci z okolicznych gmin, w tym nasza przedszkolna grupa taneczna z tańcem nowoczesnym. Dużym przeżyciem był występ przed dużą widownią oraz możliwość obejrzenia występów rówieśników z innych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki rzeczowe. Był też bardzo obfity poczęstunek owocowo-słodkościowy dla wszystkich uczestników przeglądu.

 
Ogólnopolski Dziecięcy Konkurs Plastyczny „Plastuś” 2010

Przedszkole po eliminacjach wewnętrznych zgłosiło 10 prac plastycznych z grupy 5-latków. Temat konkursu: „Ulubieni bohaterowie dobranocek”. Konkurs przeprowadzany był przy współpracy z Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Otrzymaliśmy dwa wyróżnienia.

 
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „dreams at he Art” w Belgii – 2009

Przedszkole zgłosiło 13 prac plastycznych dzieci 6 i 5-letnich. Tematem konkursu było „Bezpieczne podróżowanie w bardziej zielonym świecie” przedstawione dowolną techniką plastyczną. Wszystkie dzieci otrzymały koszulki z nadrukiem własnego obrazka.

 
Ogólnopolski Dziecięcy Konkurs Plastyczny „Plastuś” – 2009

Temat konkursu : „Zaczarowany świat bajek”. Konkurs organizowany był przy współpracy ze Stowarzyszeniem Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Przedszkole zgłosiło, po eliminacjach wewnętrznych, 8 prac plastycznych. Otrzymaliśmy 5 wyróżnień.

 
III Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Zdrowiu – 2008

Dzieci z grupy II wzięły udział w eliminacjach powiatowych w Pruszkowie. Wymogiem festiwalu było przedstawienie własnej piosenki (tekst i muzyka). Dzieci wystąpiły z piosenką „Próchnica”- tekst i muzyka Piotr Witomski z Otrębus. Wszystkie przedszkola uczestniczące w festiwalu otrzymały I nagrodę oraz upominki książkowe i słodkości.

 
"Zaczarowany świat Doroty Gellner"

Już po raz kolejny 5 i 6-latki Przedszkola w Otrębusach wzięły udział w Konkursie Recytatorskim organizowanym w marcu przez Nową Prywatną Szkołę Podstawową w Milanówku. Atrakcją tych konkursów są utwory współczesnych poetów i spotkanie z autorem. W roku bieżącym był to „Zaczarowany świat Doroty Gellner”. W konkursie udział wzięło 53 dzieci z 12 przedszkoli. Każde przedszkole mogło zgłosić maksymalnie 6 osób. Ponieważ w naszym przedszkolu było duże zainteresowanie konkursem (jak co roku) – przeprowadzono eliminacje wstępne i do Milanówka wytypowano troje 5-latków i troje 6-latków. Wyróżnienia ( w tym konkursie miejsca nie są przyznawane) otrzymała czwórka naszych dzieci: Julka Sadowska, Kuba Romański, Kalinka Serwatka i Gabrysia Wejher. Nagrodą dla wyróżnionych były książki z autografem oraz występ podczas spotkania z autorką – Dorotą Gellner. To duże przeżycie dla dzieci i nauczycieli.

 
VI Edycja Konkursu Wokalnego pt. "Wśród nocy dnieje..."

W styczniu 2008 r dwoje sześciolatkow: Kasia Rabczenko i Kalinka Serwatka uczestniczyły w konkursie kolęd w Milanówku. Nagrodą byly dyplomy i slodycze.

 
Konkurs Recytatorski pt. "Gimnastyka dla języka w wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej"

W marcu 2007 roku grupa 5 i 6-latków uczestniczyła w Konkursie Recytatorskim pt. "Gimnastyka dla języka w wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej". Wyróznienia zdobyli: Dominika Tekień (5 l) i Julek Szwajkajzer (6 l) - w tym konkursie miejsc nie przyznaje się. Nagrodą dla wyróżnionych bylo spotaknie z poetką - Małgorzatą Strzałkowską. W spotkaniu tym uczestniczyły wszystkie 5 i 6-latki dzięki zaangazowaniu rodziców przy transporcie dzieci do Milanówka.

 
V Edycja Konkursu Wokalnego pt "Dzisiaj w Betlejem"

W styczniu 2007 roku grupa dzieci 5 i 6 -letnich uczestniczyła w V Edycji Konkursu Wokalnego pt "Dzisiaj w Betlejem" w Milanówku.
W kategorii "A" (dzieci 5 i 6-letnie)w grupie solistów I miejsce zajęła Paulina Pniak, III miejsce - Kasia Ludwicka.
Wyróżnienie otrzymali: Kalinka Serwatka i Julek Szwajkajzer.
W kategorii zespoły (kat. A) - nasz duet: Kasia Rabczenko i Julek Szwajkajzer zajął również I miejsce.
Dzieci wystąpiły na Koncercie Laureatów Ośrodku Kultury w Milanówku. Otrzymały pamiątkową statuetkę oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.

 
Powiatowy Przegląd Przedstawień Teatralnych w Żółwinie

W listopadzie 2006 roku grupa II (dzieci 5 i 6 letnie) wzięła udział w Powiatowym Przeglądzie Przedstawień Teatralnych w Żółwinie zorganizowanym przez Ośrodek Kultury w Brwinowie pod patronatem byłego radnego - Pana Jacka Głazowskiego.
Dzieci wystawiły "Księżniczkę na ziarnku grochu" wg. Perraulta. W kategorii do III klasy szkoły podstawowej nasz zespół zajął I miejsce otrzymując pamiątkową statuetkę.

 
Konkurs Recytatorski pt. "Wanda Chotomska - dzieciom"

W marcu 2006 roku dzieci z grupy 5 i 6 latków uczestniczyła w Konkursie Recytatorskim pt. "Wanda Chotomska - dzieciom" w Milanówku.
Troje dzieci spośród nich: Kasia Rabczenko, Jaś Kielak i Jacek Wiśniewski otrzymały wyróżnienia (w tym konkursie nie przyznaję się miejsc).
Nagrodą dla wyróżnionych był występ podczas spotkania z Wandą Chotomską oraz nagrody - książki z autografem autorki.